Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 6 stycznia 2019

TWO i THEEA - ''FANTOMA DIN VIITOR'' (26 WRZEŚNIA 2016) - przestrzeń, melodyka i nieco mrocznego brzmienia


W maju 2016 roku współpracowali wokalnie ze sobą po raz pierwszy przy okazji singla ''Yalla Habibti''. Sama Theea Miculescu tworzyła teksty, czy muzykę również dla potrzeb utworów, wykonywanych przez wokalistki takie jak: Lora, czy Corina. W ogóle jako postać sceniczna jest najbardziej znana właśnie jako autorka piosenek. Rok 2016 okazał się dla niej przełomowy, gdyż świat po raz pierwszy poznał piękno jej głosu jako piosenkarki.
Panowie Mihai Gruia oraz Sorin Brotnei powołali autorską formację TWO wraz z wytwórnią fonograficzną Mango Records (również do nich należąca i przez nich powołaną) w 2013 roku, po opuszczeniu szeregów formacji Akcent (czyt. Akczent). Po jakimś czasie jako producent dołączył do nich również Dorian Oswin, który wspólnie z M. Gruia powołał do życia autorski projekt didżejski oraz producencki pod nazwą DOMG, oznaczającą pierwsze litery ich imion oraz nazwisk.

Kompozycja pod tytułem ''Fantoma Din Viitor'' w prezentowanej treści zawiera motywacyjny przekaz, by wyciągać wnioski z wcześniejszych relacji, zawieranych przede wszystkim w przestrzeni uczuć. Paradoksalnie nauka na błędach przynosi pozytywne skutki, chociaż czasem kosztuje zbyt drogo. Jednak nawet pomimo podejmowanych wysiłków sytuacje z przeszłości potrafią silnie oddziaływać na zdarzenia teraźniejsze oraz przyszłe, krzyżując szyki i czasem niestety psując to, co bieżąco jest dobre. Między innymi o tym jest ta piosenka. Nagranie niezwykle przestrzenne (szczegółowo stereofoniczne) i nieco mroczne w wymowie brzmieniowej i muzycznej (ale oczywiście bez przesady). Wszystko z uwagi na stwierdzenie przewijające się przez tytuł i refren - duchy przeszłości...
Stworzone w charakterystycznym, własnym stylu grupy TWO. Znajdziemy tu elementy pop i dance, okraszone brzmieniem elektroniki. Współczesne brzmienia w oryginalnej rumuńskiej wymowie, poprzeplatanej smakiem i eterycznością ichniejszego stylu, czerpiącego z etniczności.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz