Współczesna rozrywkowa muzyka rumuńska, głównie w gatunkach pop, dance, czy house, czasem również rap, a także folk. Przytaczana począwszy przynajmniej od 1999 roku (a nawet wcześniej). Teledyski, fotosy, informacje i ciekawostki o artystach, ich życiorysy. Wysoki poziom prezentowanego języka, sto procent zaangażowania, serce, smak i klimat tożsamy z omawianą muzyczną treścią - pomijaną przez tradycyjny polski mainstream medialny. Autorskie interpretacje prezentowanych kompozycji.
Świętując różnorodność życia każdą piosenką, każdą zwrotką, Thrace Music wyrobił sobie markę, wcielając w życie wytwory wyobraźni w formie muzycznych kolaboracji, jakie zatapiają odległości, aby zbliżyć do siebie siostrzane dusze.
Utwór Cherry Baby nie czyni wyjątku, podróżując z Rumunii na Karaiby, aby zsynchronizować bicie serc z falami orientalnych, muzycznych rozkoszy.
Po dwóch niesamowitych występach z Brianną i Ehną , 3RIN stajeprzed Królową Kier : Starlą Edney, będącą posiadaczką bajkowego głosu, podbijającego świat wykonywanymi, tanecznymi hymnami, przesyconymi tropikalnym klimatem z jej rodzinnej wyspy Guam.
"Przebywając na wakacjach we Włoszech, spędziliśmy lato pełne zaskoczeń, nowinek i niespodzianek. Wszystko ze Skizzo i jego ekipą. I głównie dzięki niemu. Oni są świetni. Podziwiajcie na kadrach teledysku jak świetnie bawiliśmy się na Półwyspie Apenińskim” - mówią twórcy, kreujący projekt YellLow.
Piosenka „Junky” zachowuje eklektyczne elementy, charakterystyczne dla YellLow, zwłaszcza że zwrotki deklamowane przez Skizzo są w języku rumuńskim, a partia wokalistki Luizy jest śpiewem w języku angielskim. Muzyczna rzecz została skomponowana przez Luizę Popescu i Andi-ego Petreanu (dwóch członków projektu), ale także przez Skizzo Skillza i Cristiana Tarceę, z którymi YellLow pracował również nad singlem „ Put It On Top ”.
Teledysk został nakręcony przez Silviu Mîndroca w spektakularnym miejscu we Włoszech, w poetyckiej przestrzeni, która doskonale podkreśla nuty utworu, dodatkowo uwypuklając wyraziste, oryginalne bity.
„Poznałem Skizzo Skillza, kiedy przeniósł się do Bukaresztu z Timisoary. On szukał zespołu do grania koncertów na żywo, zaś my czyniliśmy starania, by pozyskać frontmana z charakterem. Spotkaliśmy się gdzieś pośrodku z freestyle'owym trip-hopem generowanym przez niego przed szeroką publiką, na jego pierwszym koncercie w bukaresztańskim klubie. A7 lat później wspólnie przenosimy góry z Cinque Terre do Rumunii.
Piosenka („ Junky ”) jest lekka, zwłaszcza późnym latem, oszałamiająca jak kieliszek szampana. Aby nakręcić teledysk, udaliśmy się do świetnej lokalizacji, gdzie miało okazję zaistnieć najzabawniejsze filmowanie w historii z naszej strony, za co wszystkim dziękujemy. Wydamy kilka wersji tej piosenki, zarówno w kraju, jak i kilka niespodzianek poza nim. Bądźcie błogosławieni i kochani. Uważajcie na siebie” – dodali członkowie YellLow .
Fuzja dwóch antonimicznych, przy czym zarazem zjednoczonych, twórczych konceptów tworzona jest przez dwie frazy: yell (cyfrowy) oraz low (niski, basowy), Łączy je pełen optymizm i dynamizm. YellLow to projekt elektro-popowy, w skład którego wchodzą: Andi (sample i efekty), Luiza (wokal), Radu (bas) i Alex (perkusja). „Crimson”, „Scream”, „Put it On Top” czy „BLVD” to tylko niektóre z utworów wydanych do tej pory przez YellLow.
Skizzo Skillz jest jednym z najbardziej nonkonformistycznych t-raperów w Rumunii. Z biegiem czasu wydał kilka hitów.
„Tysiąc dreszczy” (rum. ''O mie de fiori'') skomponowali Cleopatra Stratan, Edward Sanda i Anastasia Sandu. Piosenka opowiada o błogości, jaką daje nam miłość. Tekstom towarzyszy popowa partytura z wpływami muzyki elektronicznej.
„Piosenka „O mie de fiori” podnosi na duchu i nie pozwala ustać spokojnie w jednym miejscu. Natychmiast przywiązałam się do jej dźwięków, a słowa opisują krążące emocje, jakie odczuwasz wokół ukochanej osoby. – powiedziała Cleopatra Stratan.
Kleopatra odniosła sukces już jako zaledwie trzylatka dzięki zaśpiewaniu pierwszego, wielkiego przeboju „Ghita” (wym. Ghica). Był on wyraźnie słyszany w takich krajach jak Japonia, Hiszpania i Meksyk. W jej dotychczasowym dorobku pod postacią równie znamienitych pod kątem rozpoznawalności singli, można szczególnie wyróżnić takie spośród nich jak: "Te las cu inima", "Eu m-am pierdut" i "Dragoste, vă rog" z Edwardem Sandą.
Ostatnie wydawnictwa wokalistki to między innymi "Monte Carlo", "Orele" we współpracy z mołdawskim rodakiem Paszą Parfeni oraz "Ceasu 'bate iar" - drugi utwór z EP-ki o tej samej nazwie.
Jego małą ojczyzną są bezpośrednie okolice rumuńskiego miasteczka Resita.
Swoją pasję do muzyki odkrył już jako dziecko - w wieku 8 lat, kiedy otrzymał swoją pierwszą gitarę.
Obecnie jest studentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu im. „Victora Babeșa” w Timișoarze. Od dziecka pasjonował się muzyką, ale w sposób szczególny przypadła mu do gustu ta dziedzina sztuki, gdy osiągnął metrykalną pełnoletniość. Wówczas jako 18-latek poznał vlogera i równie mocno popularnego wokalistę pop/dance - Doriana Popę.
Ten ostatni motywowany posiadanym autorytetem w oczach ESHU już w pełnej krasie zachęcił i wręcz poprowadził go obraną, sceniczną ścieżką aż do skomponowania swojej pierwszej piosenki. Relatywnie niedawno Rares poznał menedżera Tomę Boganda, który przyjął go do swojej firmy producenckiej „Voices Media”, zarządzając tym samym współpracą z Mãdãliną Cernat (przez pewien początkowy moment występującą pod szyldem Madlyne - jeszcze pod auspicjami Lanoy Records).
Ich pierwszy wspólny duet opublikowany na początku kwietnia 2021 nosi tytuł „Amândoi” (patrz pierwszy kadr z klipu powyżej).
W latach 2019-2020 Rares Constantin Stoiacoviciu - wym. Stojakowiciu (pseudonim ESHU) pokazał na swoim własnym kanale trzy teledyski (nie licząc ostatniego do ''Amandoi'')
Oboje współpracowali przy tworzeniu tego utworu, będąc współautorami muzyki i tekstu, a produkcja muzyczna jako proces jest przynależna w autorstwie Alin-owi Radu.
Rareș Constantin Stoiacoviciu (ESHU) zawiera w prezentowanej twórczości i wyrażanych postawach głębokie przesłania dla dojrzałego pokolenia, ale także apel do swojej generacji, by kochać swój kraj (Rumunię).
Powiedz mi tu i teraz o czym marzysz, myślisz, czego tak naprawdę pragniesz... Możesz uczynić to np. w podróży koleją, bądź przebywając ze samym sobą, będąc pochłoniętym w rozmyślaniach, siedząc na krawędzi peronu, gdzie nigdy, nikt i nic już nie dojedzie... Skądinąd przecież wątki krajobrazowe, drogowe, a w szczególności natury ''szynowej'' występują częstokroć i to nie bez przyczyny - wszakże Rumunia i Mołdawia może pochwalić się jedną z najbardziej rozbudowanych sieci kolejowych na świecie o imponującej łącznej długości ponad kilkunastu tysięcy kilometrów.
Ich drugie śpiewne spotkanie w studiu i na kadrach teledysku do ''Spune-mi tu'' zdaje się wyrażać najczystsze, najbardziej szczere pragnienia, ukryte na dnie serca i ducha. Być może nie dane by im było być nigdy wyrażonym wprost wszem i wobec, gdyby nie ta wyjątkowa kompozycja z brzmieniem flecików na pierwszym planie.
A zatem motyw drogi wciąż pozostaje urokliwym, a tym samym niezmiennym i aktualnym, zawsze zdatnym do kreatywnego, pełnego wykorzystania :)
Był muzykiem zespołu Valahia (istniejącego w latach 1998-2004), gdzie zabawił ledwie przez rok. Już od 1999 pozostaje niezmiennie skupiony głównie na rozwoju pełni solowej, artystycznej drogi. Dość powiedzieć, że od tamtej pory współpracował już z kilkoma amerykańskimi producentami, m.in. Shaggym , Pitbullem czy Bobem Sinclairem. Był jedynym rumuńskim twórcą muzycznym nominowanym do prestiżowej nagrody Grammy. I to także za sprawą Shaggy-ego, dzięki numerowi stworzonemu przez Costi-ego specjalnie dla niego. Mowa o przeboju ''Dame''. Od tamtej pory jest niezmiennie obecny i wysoce poważany na amerykańskim rynku muzycznym.
Dzięki wrodzonemu talentowi Costi Ionita to jeden z najbardziej cenionych i niezmiennie poszukiwanych, angażowanych do licznych kooperacji rumuńskich producentów muzycznych.
W aktualnie przywoływanym na myśl ''Come Alive'' również występują liczne ślady zza oceanu jako, że wokalistka o pseudonimie Alix pochodzi z Los Angeles.
Utwór został napisany przez Constantina Ionitę, Silviu Aureliana Dimitriu i Alexandrę Fullerton.
Costi jako kompozytor wziął udział w stworzeniu linii melodycznych i rytmicznych do słynnej piosenki „Zaleilah” w wykonaniu zespołu Mandinga, a reprezentującego Rumunię na finałach Konkursu Piosenki Eurowizji w 2012 roku Innymi, sławetnymi kamieniami milowymi pośród jego szerokiej działalności producenckiej są też „I Need Your Love” w koprodukcji z Shaggy'm, Mohombi'm i Faydee'm oraz znany letni standard „SEASONS” w wykonaniu formacji OMI.
NOWY PROJEKT MIHAELI MARINOVY wyruszył w 2021 z promocją w aż 12 KRAJACH
„Kiedy po raz pierwszy spotkałem Mihaelę, wiedziałem, że ma odpowiedni zestaw cech do światowej kariery” – powiedział sam brytyjski gwiazdor sceny pop James Arthur, kiedy przyjechał do Bułgarii w 2014 roku, aby zaśpiewać z nią w finale trzeciego sezonu tamtejszego X Factor.
7 lat później Mihaela Marinova notuje imponującą karierę jako artystka i kompozytorka, zdobywając szereg nagród, wśród nich 2 zwycięstwa w formatach muzycznych typu talent show (m.in. rzeczone X Factor). Ponadto na swym koncie odnotowała już wydany album. Dzięki tym i wielu innym licznym przymiotom szybciutko uzyskała status jednej z najbardziej utytułowanych bułgarskich wokalistek o wirtuozowskich zdolnościach wokalnych. W jej macierzystym kraju tryumfy święci jak dotąd aż 7 singli, jakie znalazły się na szczycie bułgarskich list przebojów i wielu innych w ramach ścisłego TOP 5.
Od pewnego czasu Mihaela współpracuje z kilkoma zagranicznymi zespołami produkcyjnymi, podejmując kroki w kierunku międzynarodowej realizacji muzycznej.
Jej przejaw wykuto w pocie czoła poprzez emanację pod postacią nowego projektu zatytułowanego „Need You” . Jest on wynikiem kolejnej współpracy z rumuńskim twórcą hitów pod pseudonimem Monoir (właściwie Chris Thrace alias Christian Tarcea). Wytwórnia sygnowana jego nazwiskiem oraz statusem założyciela i właściciela - Thrace Music, w ostatnich latach odniosła oszałamiający sukces z proponowanymi, tanecznymi motywami na obszarach Turcji, Rosji, Indii, Polski, Kanady i innych. Thrace Music współpracuje teraz z bułgarską firmą fonograficzną Virginia Records, aby wspólnie promować singiel Mihaeli na całym świecie.
„Need You” to piosenka stworzona w ramach drugiej edycji Sofia Songwriting Camp. Letni obóz pisarski skupiający rokrocznie zebranie licznych autorów liryk do piosenek miał miejsce w bułgarskim Borowcu na początku października 2021. Oprócz Cristiana Tarcei (Monoir'a) i samej Mihaeli Marinovy, wśród całościowych twórców piosenki (połączone oba zakresy: tekst + muzyka) występuje młody bułgarski autor Vitali Ezekiev.
Reżyserem i scenarzystą wideo, zrealizowanego przez Albion Films, jest Viktor Chuchkov.
„Stworzyliśmy dwa wizualne kadry, podwójne światy – jeden prawdziwy, uśmiechnięty i pozytywny w dzień, a drugi – nocny i tajemniczy, wypełniony bajeczną fantazją Mihaeli” – powiedział.
„Need You” to spełnienie moich marzeń. Pracowałam z bliskimi, poznałam nowych przyjaciół i ponownie stałam się częścią magicznego procesu twórczego. Jestem wszystkim wdzięczna”, przyznaje Mihaela.
Kompozycja posiadająca silne przesłanie miłości, której angielski tytuł można wyrazić jako „The End of the World” (rum. ''Sfarsitul Lumii''), a jaka zyskała szczególny rozgłos po wykonaniu podczas sesji na żywo - zgromadziła w ciągu zaledwie 3 tygodni prawie 5 milionów wyświetleń teledysku.
Andia jest twórczo z nami już od 2015 r., gdy ujawniła swój pierwszy przebój - ''Sabes Tu''.
Rok 2016 to równie mocno udane, tym razem anglojęzyczne nagranie ''Lost''. LINK
W roku 2020 światło dzienne ujrzał jej wspaniały duet z formacją DJ Project (w składzie Gino Manzotti i DJ Maxx) pod nazwą ''Slabiciuni''.LINK
Miniony 2021 r. upłynął jej pod znakiem zaprezentowania kolejnego, wielkiego szlagieru
Wszystkie z wymienionych szybko po publikacji stały się numerem 1 na rumuńskich listach przebojów.
Andia utworem ''Sfarsitul Lumii''zapowiedziała wydanie swojego debiutanckiego albumu. Składać się będzie z 10 utworów, z których 7 ukaże się wiosną Anno Domini 2022 , kiedy to krążek zostanie oficjalnie wydany.
''Sfarsitul Lumii'' - to cudna, wysoce melodyjna, lekka, eteryczna, a gatunkowo popowa i lekko elektroniczna, a także i po trosze taneczna muzyczna perełeczka miłosna, posiadającą unikalny miks aranżacyjny. A wszystko to rzecz jasna za sprawą napisania jej przez Alexa Pelina, a skomponowania także przez Alexa Pelina oraz Radu Parvulescu i Vlada Lucana, gdzie ten ostatni był również odpowiedzialny za część produkcyjną.
Szczególny nastrój, aurę, wręcz magię kreowaną w powietrzu, a sprzyjającą zatrzymaniu oraz zamyśleniu (a wszystkie te i o wiele więcej emocji jest generowanych poprzez odsłuch) podkreśla sama artystka w swoich licznych wypowiedziach dla światka medialnego.
„Ta piosenka jest daleka od mojej ulubionej konwencji, od tego, co już dotąd wydałam i będę nadal pokazywać na najnowszej, debiutanckiej płycie. To więcej niż kawałek, to uczucie, które czuję przez każdą cząstkę siebie, zamykam oczy i pozwalam się przenieść do innej galaktyki. Słowa są zbyteczne, kiedy muszę mówić o tej piosence… Mam nadzieję, że obudzi się w Tobie czuła struna tak samo jak szczególne uczucia” – powiedziała Andia.
Teledysk jest obrazem ukazującym Andię w 4 różnych stanach, w tajemniczej atmosferze. Ekipa filmowa składała się z Quba – reżyseria, operatora – Davida Mogana, a produkcją zajęło się Loops Production. Artystka posiadała tu ''4 wersje wyglądu'', których przygotowaniem zajęły się Cristina Crăciun (stylizacja), Anca Buldur (makijaż) i Cătălin Manolache (włosy).
„Naprawdę ujmuje mnie ten teledysk, podoba mi się mój wygląd i myślę, że dojrzałam się do roli w każdej scenie. Przyznam, że nie najłatwiej jest grać będąc przywiązanym sznurkami do filaru, ale czynimy wiele, jeśli nie wszystko dla sztuki! Jestem dumna z całego mojego zespołu, który jak zwykle sprawił, że sprawy mają się ładnie i są dograne płynnie” – deklaruje dalej wokalistka.
Latem 2021 Andia wydała ''Mi-e dor'' (polskie „Tęsknię za Tobą”). Jak do tej pory posiada ono już na koncie pokaźne ponad 5 milionów wyświetleń klipu i od ponad 10 tygodni okupuje wysokie lokaty pierwszej dziesiątki zestawienia MediaForest.
W tej chwili z debiutanckiego albumu Andii ukazały się utwory: ''Ce suntem noi”, „Anotimpuri”, „Mi-e dor” i właśnie „Sfârșitul lumii”.
Andia zwłaszcza w okresie ostatnich dwóch lat zdołała podbić serca milionów słuchaczy oraz listy przebojów radiowych i telewizyjnych.
Artystka znalazła się na Imiejscu w topowym rankingu Media Forest z czterema wykonywanymi przez siebie utworami - ''Salcâmii''(gościnna sekcja wokalizy w numerze rapera o pseudonimie Spike), ''Retrograd'', ''Slăbiciuni'' i ''Anotimpuri''.
Szybki przyrost popularności za sprawą wybornie udanych przejawów śpiewnej aktywności w rumuńskim przemyśle muzycznym tylko dowodzi, że Andia już uzyskała i stale umacnia status prawdziwej gwiazdy sceny muzycznej.
Innymi wielkimi standardami w jej wykonaniu są przykładowo jeszcze ''Retrograd'' (z DJ Project) LINK , ''Meo Beijou'' LINK - oba pochodzące z 2019, letnie ''Tu Regalo'' LINK, czy ''Fake Walls'' LINK. Jeden i drugi datowane na rok 2018.
Jean Gavril zaprezentował późną jesienią 2021 płynącą „Where are you” (rum. ''Unde Esti Tu'', wym. Unde Jeszt Tu), piosenkę inspirowaną trudnością w utrzymywaniu związku na odległość. Poszukiwania sensu nie zatrzymują się jednak tylko na obiekcie miłości, lecz równolegle zgłębiają ideę odnalezienia indywidualnego celu.
Jean Gavril to rumuński artysta urodzony w Konstancy. Od czasu wyśpiewania "Totul sau nimic" ” do współczesności, twórczość Jeana Gavrila z pewnością podbiła serca wówczas jeszcze w lwiej części nonkonformistycznych słuchaczy muzyki rockowej . Emocje, zuchwałość i wolność definiują jego muzykę - to zdecydowana, silna mieszanka energii, lekkich wpływów popu i funku lat 60-tych. Zwłaszcza w kontekście prowadzenia przez niego wokalu.
"Unde esti tu" zostało skomponowane i nagrane w studiach Hahaha Production z producentem Șerbanem Cazanem + Gabrielem Stănoiu i moim kolegą gitarzystą Angusem Mihai.
Sztuka opowiada historię każdej pary na początku drogi i przedstawia trudy, przez które my, ludzie, musimy przejść w ciągłych poszukiwaniach naszego celu na Ziemi . Jest to wrażliwa i rytmiczna piosenka, która wprowadza w kontemplacyjny klimat, a zarazem czyni pewną beztroskość.
Bardzo się cieszę, że zrobiłem coś, czego nigdy nie dokonałem w swoim utworze, a mianowicie, że zatańczyłem, zwłaszcza z jedną z najbardziej obiecujących tancerek i choreografów w kraju - Luaną Chebeleu. Muzyka i taniec są czymś, co łączy nas wszystkich razem i przynosi nam szczęście w naszym życiu , tak jak to czuliśmy, kiedy przygotowaliśmy dla Was ten film, nakręcony przez Răzvana Leuceę i Șerbana Vasilescu”, mówi Jean Gavril.
Denis Roabes z The Motans objawił publiczności pod koniec listopada 2021 najbardziej szczery i autentyczny list miłosny, piosenkę, której angielski tytuł można wyrazić też jako zwrot „In Your Voice”. A po niecałych dwóch tygodniach po premierze singla artysta powrócił z równie wysoce urokliwym teledyskiem, w którym ukazane obrazy są metaforyczne, mają ukryte znaczenia i czekają na Ciebie.
Zatem odpowiedz na właściwe pytania, aby znaleźć klucz do rozwiązań na nie tylko je w tekstach i obrazach.
„Po trzech dniach intensywnego filmowania z najbardziej utalentowanymi ludźmi mogę powiedzieć, że jestem więcej niż zadowolony z tego, co udało nam się wspólnie osiągnąć. Spędziłem całą noc na mrozie, kręcąc jedne z najbardziej kinowych ujęć, w jakich kiedykolwiek wziąłem udział, odkąd cieszę się z Wami wszystkimi wspólnie tworzoną muzyką. To niesamowite, jak występująca pasja jest jednocześnie profesją, zaś cała ciężka praca przekłada się na tak piękne rzeczy. I uwierz mi, to wszystko nie byłoby dziś możliwe, gdybym nie miał na planie tylu miłych ludzi. Mam nadzieję, że podoba Ci się cały projekt, który widzisz teraz i że przenosi Cię do mojego świata w taki sam sposób, w jaki tym ludziom udało się to zrobić z całą koncepcją.” , powiedział Denis Roabes (The Motans).
Tekst piosenki został napisany przez Denisa Roabeșa, podczas gdy linię melodyczną skomponował analogicznie Denis Roabeș jednak równolegle wraz z towarzyszeniem producenta Alexandru Cotoi'a. Ostateczną produkcję piosenki wykonał i firmuje swoim brzmieniowym znakiem rozpoznawczym Alexandru Cotoi. Teledysk wyreżyserował Ionuț Trandafir wraz z Alexandru Mureșanem sygnowanymi skrótową nazwą jako ChNP.
Proces produkcyjny klipu zapewniła firma Loops Production.
Urzekają w sposób szczególny wysokie, chóralne tony śpiewających sekcji dziecięcych w refrenie wspaniałego, klimatycznego, momentami wręcz wysoce wrażliwego, a co za tym idzie w pełni magicznego nagrania.
Być może bezpośrednią inspirację stanowił motyw śpiewających dzieci użyty w ostatnim, przebojowym standardzie, wykonanym przez projekt Carla's Dreams pod koniec 2020 roku. Mowa o utworze ''Simplu si Usor''. Bo przecież dla jednych i drugich tworzenie prawdziwych hitów jest takie proste i to dla nich zdecydowanie nie pierwszyzna.
Z resztą sam Denis wyraził oficjalnie szczere słowa wdzięczności dla formacji występującej w kolorowo zamaskowanych twarzach i przeciwsłonecznych okularach mówiąc:
„Wyrażam szczególne podziękowania dla Cristiana Ilișuana i Carli's Dreams za piękne przemyślenia i dobre rady, udzielone we właściwym czasie” – napisał D. Roabes.
Matteo i Theo Rose wydali długo oczekiwaną piosenkę w ramach swojego pierwszego, scenicznego spotkania w duecie. Mowa o kompozycji „Copacul” (wym. Kopakul - polskie 'drzewo').
Matteo nawiązał udaną współpracę z Theo Rose, biorąc udział jednocześnie w nagrywaniu teledysku do nośnego, melodyjnego, przebojowego i dynamicznego ''Copacul''. Jest on wrażliwym muzycznym smaczkiem traktującym o miłości i separacji w związkach międzyludzkich. Szeroko, pełnymi garściami czerpiąc inspirację z odwiecznego, starodawnego, rumuńskiego folkloru muzycznego. Nie po raz pierwszy i z całą pewnością nie ostatni raz, ichniejsze folkowe motywy przewodnie będą sprytnie aranżowane po nowemu w niebywale atrakcyjny sposób.
W tę sztukę włożyłem najszczersze i najserdeczniejsze myśli. Może to najbardziej nieoczekiwana współpraca, ale piękna i taka, jakiej chciałem. Mam nadzieję, że trafi do Waszych serc” – napisał Matteo.
Muzykę skomponowali: Matei Anton Vasiliu, Diana Serban, Teodora Diaconu (czyli Theo Rose), Alexandra Stanciu, natomiast teksty napisali: Matei Anton Vasiliu ( Matteo ), Diana Serban, Teodora Diaconu, Alexandra Stanciu.
Muzica: Alex Cotoi, Alina Eremia, Sebastian Barac, Botezan Marcel
Text: Alina Eremia
„Pory roku” (rum. ''Anotimpuri'') przynoszą poczucie samotności na dwoje: „Oboje przylgnęliśmy do uczuć / Kłamaliśmy, że się kochamy / Kiedy szukaliśmy wad”...
Przy tekstach tej piosenki Alina Eremia współpracowała z The Motans (Denisem Roabesem - liderem i założycielem tej grupy), a skonstruowana historia podkreśla zależność od ukochanej osoby i zerwanie więzi z rzeczywistością.
W tym samym czasie znana rumuńska artystka popowo-taneczna zaprezentowała niemal równolegle jeszcze dwie inne, interesujące propozycje, wśród nich m.in. ''Printre Cuvinte''.
Zespół Directia 5 (''kierunek na piątkę'') wydał we wrześniu 2021 przejaw emocjonalnej zabawy muzyką w postaci singla o zgiełku codzienności. Równolegle towarzyszy mu teledyskowy film nakręcony na ulicach Bukaresztu, jaki uzupełnia muzyczną opowieść obrazami. Tekst''E un ecou''Kierunku Pięć napisał słynny autor rumuńskiej, śpiewnej liryki - Dinu Olărașu, a muzykę skomponował Marian Ionescu. „To echo” dotyczy wewnętrznego głosu, niestety często ignorowanego, a wołającego usilnie, iż to „twój czas”, pora, by odważyć się marzyć, kochać, a nawet cierpieć, a co najważniejsze - spędzać czas ze sobą.
„Piosenka opowiada o emocjach, jakich doświadczamy (zwłaszcza przebywając w przestrzeni miejskiej, pełnej zgiełku, gwaru, pośpiechu), o poczuciu presji, jaka na nas spoczywa. W gonitwie mamy poczucie, że ktoś zawsze jest za nami. „Wielkie miejskie aglomeracje zwykle często oferują nam złudne poczucie nie występowania samotności, a
”To echo'' „podkreśla skojarzenia jednostki ze współczesnym nowoczesnym społeczeństwem, ale także nasze codzienne lęki” – mówi Marian Ionescu.
Directia 5 jako formacja wydała pierwszy album w swojej karierze w 1991 roku i od tego czasu niemal rokrocznie ujawnia kolejną płytę, noszącą unikalne piętno. Kolosalne zaplecze muzyczne sprawia, że zespół jest rozpoznawany i doceniany nawet za granicą, mając do tej pory w dorobku ponad 20 albumów i więcej niż 400 utworów, w tym te we współpracy z czołowymi nazwiskami w muzyce rumuńskiej - Lidią Buble, Delią, Andrą, Nicoletą Nucă, Loredaną Grozą i Paulą Seling. W kwietniu 2021 zespół wydał pełen wrażliwości romantyczny singiel „Am să te am”.