To singiel, mówiący o melancholii i tęsknocie. Wszystko w przestrzeni liryki zostało oparte o miłość, relację z drugim człowiekiem i jej różne oblicza. Oczekiwanie na prawdziwe i pełne uczucie zawarto tu jako sens istnienia, gdy wie się, że odnalazło się tę najwłaściwszą osobę i już z żadną inną nie będzie się w pełni szczęśliwym. A z tym wybranym towarzyszem życia chce się pozostać już aż do ostatnich chwil. Pojawia się tutaj również dużo wątków, odnośnie kwestii, iż oczekiwanie na realne i odwzajemnione uczucie wypełnia przeważnie większą część życia każdej osoby ludzkiej. Tu pojawia się pewien poziom paradoksu - wymowa samej kompozycji, zarówno ta muzyczna, jak i obrazowa (teledysk zrealizowany w realiach wiosny, która uderza nas aromatem rumuńskiego kwiecia) jest melodyjna, optymistyczna, ciepła i radosna, jednakże jest mowa również o śmierci. Wystarczy spojrzeć na cytat ze słów utworu - ``nie mogę zapomnieć tych chwil aż do śmierci``, bądź jesteś niezastąpiony aż do ostatniej chwili. Ten ostatni zwrot miesza się z kwestią odchodzenia, a sam tytuł nawiązuje do frazy, iż jest ktoś ``NIEZASTĄPIONY` (rum. De Neinlocuit - czyt. De Nelokuit ; ang. ``Irreplaceable``).
Autorem tekstu oraz kompozytorem muzyki dla potrzeb nagrania stał się sam Laurentiu Duta - wokalista i aranżer, działający solowo przez parę lat swojej drogi scenicznej, a od niemal zawsze związany głównie z zespołem ``3 Sud Est``(wymowa trej sud eszt).
Całość wyśpiewuje Elena Gheorge. W 2009 roku reprezentowała swój kraj podczas 54. konkursu piosenki Eurowizji. Pochodzi z Clinceni (czyt. Clinczeni) - gminy położonej w południowo-zachodniej części okręgu Ilfov. Artystka pochodzi z rodziny, silnie związanej z twórczością artystyczną w dziedzinie muzycznej. Mama Eleny - Marioara Man Gheorge jest wokalistką folkową (o tym wyjątkowym nurciem, także w twórczości rumuńskiego serca Karpat, będzie więcej już naprawdę niedługo). Jej siostra - Ana, to dziennikarka, zaś brat - Costin - jest piłkarzem w jednej z bukaresztańskich drużyn studenckich. Gatunki, jakie preferuje od zarania w prezentowanej twórczości to specyficzna i oryginalna mieszanka pop, dance, house oraz latino (w swoim czasie jeśli chodzi o ostatni z wymienionych objawiała najwięcej przebojów). Gheorge zadebiutowała na scenie - uwaga - już w wieku 3 lat ! Uczyniła to wspólnie z mamą podczas jednego z jej koncertów. W wieku 11 lat dołącza do Narodowego Pałacu Dzieci, gdzie pobiera lekcje śpiewu. Wówczas staje się ona solistką zespołu Harmony Circle, z którym występowała na wielu lokalnych festiwalach. W roku 2000 zdobywa złoty puchar Little Bear w trakcie trwania konkursu w Baia Mare, gdzie wykonała przebój „One Moment In Time” z repertuaru (niestety obecnie nieżyjącej już) amerykańskiej Whitney Houston. Rok później wzięła udział w Mamaia Festival, gdzie zapoznaje się ze znaną koleżanką po fachu, a ponadto wziętą modelką, aktorką serialową - Adelą Popescu (pod koniec pierwszej dekady XXI wieku występującej w paru utworach wspólnie z formacją DJ Project). Niedługo później powołuje wspólnie z nią zespół pod nazwą Viva.
W 2003 roku prezentuje się ponownie jeszcze szerszej publiczności jako wokalistka grupy Mandinga,
grającej głównie muzyką latynoską.
W czerwcu tego samego roku wydaje debiutancką płytę. W 2005 roku rozstaje się z Mandingą, by działać
już wyłącznie na własny rachunek, jednakże pierwsze wielkie szlify zaczęła stawiać właśnie w owych
latach. Od 2009 regularnie współpracuje z w/w już Laurentiu Dutą - co słyszymy również w
przywoływanej nucie.
W naszym kraju jest kojarzona w stopniu mocno ogólnym niestety głównie z dość przaśnego, pretensjonalnego i do bólu komercyjnego nagrania pt. ``Mamma Mia (He`s Italiano)``. Za to w południowych rewirach Starego Kontynentu oraz pośród macierzy jej spektrum twórczości objawia się do dziś w wielu obliczach, od spokojnego (jak tu) poprzez popowe, a nawet z lekka taneczne. Piosenka, traktująca o emocjach tych z rodzaju najbardziej górnolotnego, posiadająca w sobie szczególną energię, pasję i melodykę. Na kolejnym cytacie z oficjalnego opisu piosenki, nieco przeze mnie sparafrazowanego (podobnie jak w pierwszych paru zdaniach) zakończę opis tego wartościowego przejawu twórczości tejże artystki.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz